Zaliczki na centralne ogrzewanie

W ostatnich dniach kontaktują się Państwo z nami, aby dowiedzieć się, czy wzrosną zaliczki na centralne ogrzewanie w budynkach wyposażonych w kotłownie zasilane gazem. Prowadzimy w tej chwili szczegółowe analizy dla każdej ze wspólnot mieszkaniowych, jednakże wciąż brak nam pełnego obrazu sytuacji. Wiemy, że cena paliwa gazowego wzrastała stopniowo do lipca 2021 r., z tym, że po wejściu w życie przepisów ustawy z dnia 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na ryku gazu (Dz. U. 2022 poz. 202) będziecie Państwo objęci ochroną, analogicznie do odbiorców indywidualnych.

11 lutego br. złożyliśmy, w imieniu zarządzanych przez nas wspólnot, wniosek o objęcie ochroną. Z przekazanych przez PGNiG informacji wynika, że będzie ona polegała na obniżeniu ceny od dnia 1 stycznia br., co będzie skutkować tym, że wspólnoty otrzymają wyrównanie od tej daty. Powstała nadpłata będzie zaliczona na poczet kolejnych faktur za paliwo gazowe. Na tę chwilę nie wiemy kiedy ustalona zostanie nowa cena ani jak obliczona będzie nadpłata.

W związku z powyższym proszę o cierpliwość. Szczegółowe informacje zostaną Państwu przedstawione najpóźniej na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej, wraz z rozliczeniem zaliczek na centralne ogrzewanie za rok 2021.

Jednocześnie informujemy, że analizujemy ceny energii elektrycznej pod kątem konieczności zwiększenia zaliczek na poczet eksploatacji. Każda ze wspólnot otrzyma kalkulację na zebraniu rocznym.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Skip to content