Rośnie zainteresowanie wokół inwestycji u zbiegu ulic Bogusza i Poznańskiej

Prace rozbiórkowe starego Domu Kultury ustały. Właściciel terenu i inwestor w jednym, czyli Miasto i Gmina Pleszew, ogłosiło przetarg na budowę budynku mieszkalnego, który zostanie rozstrzygnięty prawdopodobnie pod koniec marca. Jesienią 2023 roku mieszkaniowy zasób gminy powiększy się o dodatkowe 21 mieszkań, o powierzchni około 1000 m kwadratowych.

W ostatnich dniach PTBS otrzymuje wiele zapytań, jak zapisywać się na te mieszkania. Ścieżka nie jest prosta, ale Miasto i Gmina Pleszew już ją wytyczyło w uchwale w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy. Do końca października 2023 r. należy złożyć wniosek, na przygotowanych drukach. Wniosek wraz z załącznikami składany jest do Społecznej Komisji Mieszkaniowej działającej przy Burmistrzu Miasta i Gminy Pleszew, za pośrednictwem PTBS. Będzie on rozpatrzony zgodnie z zasadami określonymi w uchwale, to jest Komisja Mieszkaniowa sprawdzi dochód i stan majątkowy wnioskodawcy, a także oceni, czy obecne warunki mieszkaniowe kwalifikują daną rodzinę do ich polepszenia.

Utworzone mieszkania będą miały standard zdecydowanie lepszy niż typowe “lokale komunalne”, w związku z czym czynsz także będzie wyższy niż stawka bazowa, która dla lokalu z podobnym wyposażeniem wynosi obecnie 10,43 zł/m kw./mc. Dodatkowo w parkingu podziemnym powstaną 23 miejsca postojowe, które także będą wynajmowane.

Przy składaniu wniosków należy zwrócić uwagę, że dopiero wnioski złożone po 31.10.2022 r. będą mogły być ujęte w wykazie przydziałów mieszkań, które powstaną u zbiegu ulic Bogusza i Poznańskiej. Wcześniejsza korespondencja w tej sprawie będzie przez PTBS zwracana bez rozpatrzenia, gdyż PTBS nie ma prawa przetwarzać powierzonych w ten sposób danych osobowych.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Skip to content